Rakousko - údolím Wachau

Přidáno: 8. 2. 2021 09:27:27 Počet shlédnutí: 238

08 Únor 2021

Úžasný cyklovýlet pro všechny požitkáře. Panoramata, víno, jídlo, koupání..... Údolí Wachau vám zcela jistě učaruje.

Rakousko - údolím Wachau
  • Start a cíl doporučuju v Kremsu. Ideálně na konci města na samoobslužné benzince Avanti, ulice Forthofer Donaulande 8, kde je 5 nebo 6 parkovacích míst a většinou tam bývá volno. 
  • Délku trasy si můžete určit sami - my jezdíme celkem cca 70km do Melku po pravém břehu Dunaje a po levém zpět.  Cesta se dá natáhnout nebo zkrátit. Po cestě je několik přívozů, kde vás převezou na druhý břeh. 
  • Cesta má minimální převýšení, takže se dá jet na jakémkoliv kole a i s dětmi. 
  • Koupání je nejlepší na levém břehu cca 5km od Melku - jsou tam malé oblázkové pláže. 

Dá se to zvládnout i za 4 hodiny, ale lepší je si na to vyhradit celý den. Po cestě je totiž spousta zajímavých míst, kde se dá zastavit. Různá vinařství, staré vesničky, zříceniny, vyhlídky.....

My parkujeme vždy z výše zmiňované benzinky Avanti, protože cca 10m od ní ce dá napojit na cyklostezku. Od začítku je na co se dívat. Po asi 5km přijedete do městečka Durnstein, které mi trochu připomíná Telč nebo Slavonice. Musíte ho sice projít pěšky, ale aspoň se stihnete pokochat jeho krásami a třeba se podíváte i do některého z jeho stylových obchůdků. 

Durnstein

Po cestě do Melku také většinou zastavíme u některého z místních vinařů, kde se občerstvíme vínem nebo vinným střikem a nějakou místní slanou nebo sladkou specialitou. 

melk

Na druhý břeh přejíždíme na kraji obce Emmersdorf an der Donnau - první velký most, který uvidíte, tak ho přejeďte :-) A pokračujeme směr Melk a na kraji Melku sjedeme na Campingplatz Melk, kde se přímo u přístaviště výletních lodí nachází skvělá restaurace Fahrhaus Jensch, kde si určitě dejte řízek, jakoukoliv polévku a zmrzlinový pohár :-). S většinou personálu se domluvíte i česky. U restaurace je velká zahrádka a stojany na kola a jako bonus se můžete kochat pokhedem na přijíždějící a odjíždějící výletní lodě. 

 

No a po obědě vyražte po pravém břehu na zpáteční cestu. Zatímco na levém břehu je hlavně víno, tak na pravém jsou hlavně meruňky. Takže pokud zde pojedete v červenci, tak můžete ochutnat nebo zakoupit různé meruňkové speciality. 

Pokud se chcete vykoupat v dunaji, tak nejlepší místa na koupání jsou mezi obcemi Schonbuhel an der Donau a Aggsbach. Přímo u cyklostezky uvidite spoustu míst, kam se dá sejít i s koly přímo k vodě. Pokud nejste zdatní plavci, tak neplavte moc daleko od břehu. V některých místech bývá docela silný proud. 

údolím wachau

A pak pokračujete mezi Dunajem a meruňkovými sady až zpět do Melku. 

Zpět k autu se dostanete přes most Meuterner Bucke, což je první velký most po příjezdu do Kremsu aje kousek od benzinky. 

Zabloudit nemáte kde, zvládnete to i bez němčiny, tak si to pěkně užijte. 

Autor článku: Roman Kopřiva. 

PLÁNEK TRASY ZDE

 

Chcete nám poslat váš tip na výlet a dostat za to nákčník ZDARMA? Pak čtěte ZDE.

 

Přihlášení

K poskytování kvalitnějších služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie. Více info ZDE