Šobes - nejkrásnější vinice v ČR

Přidáno: 5. 2. 2021 12:21:22 Počet shlédnutí: 513

05 Únor 2021

Toto je podle mě jedna z nejhezčích vyjížděk na Znojemsku.

Šobes - nejkrásnější vinice v ČR
  • Start i cíl je na parkovišti u Muzea motorismu (doporučuju také navštívit), na Koželužské ulici ve Znojmě. 
  • Délka trasy cca 25km. Nastoupáte celkem 390 výškových metrů.
  • Trasa je vhodná pro všechny stupně pokročilosti pro Gravel, krosová, MTB a elektrokola. Pro dospělé i pro děti (pokud nejedou porvé na kole). 
  • Zdatnější cyklisté se můžou vydat opačným směrem, než popisuju a místo dvou krásných sjezdů si můžou užít dva krásné výšlapy :-) .
  • Trasa se dá jezdit celoročně, pokud není výrazně mokro.

Z parkovište pojedete krásným Gránickým údolím, kde se můžou zabavit i vaše děti. V jarních měsících můžete při troše štěstí v gánickém potoce spatřit také Mloka skvrnitého. 

Mlok skvrnitý

Začátečníkům doporučuju z Gránického udolí vyjet po asfaltce serpentinama na Hradiště. Za vyšlapaný kopec se můžete odměnit  krásnou vyhlídkou na Znojmo od Kostela Sv.AntonínaPaduánského na Hradišti. Poté pokračovat na Mašovice a Podmolí. 

Znojmo z Hradiště

Zdatněší cyklisté můžou pokračovat Gránickým údolím a po ceste si vybrat některou z lesních odboček na Mašovice a nebo dojet až k Citonicím a pak pokračovat na bezkov a Podmolí. 

V podmolí u Rybníka si se můžete občerstvit a pokračovat po příjemné rovince až ke sjezdu před Šobesem. Kdo jezdíte s tretrama, tak se vycvakněte, a pokud není velký provoz, tak si můžete užít parádní sjezd. Já zde mám zatím svoji prozatimní maximálku 74,8 km/h. Na horizontu se rozhlédněte na kásně meandrující Dyji. A pak dalším sjezdem sjeďte k degustačnímu stánku Znovín Znojmo, který je během sezony otevřený a můžete zde okoštovat jejich vína. Od stánku je kousek pěkné kamenité cesty, která se dá na hard tailu nebo celopéru celkem zábavně sjeta po chvilce přijedete k Šobesské lávce. 

šobeská lávka

Kdo se nebojí a pokud je v protisměru volno, tak se dá v pohodě přejet. Za lávkou se dejte do leva a po cca 100m opět doleva, a pokud vám zbývá ještě dost sil, tak si odbočte na Vyhlídku Devět mlýnů. Opravdu to stojí za to. No a pak pokračujte přes Vřesoviště směr Havraníky, kde se můžete občerstvit u rybníka a na Popice a Konice, kde jsou občerstvovací zařízení přímo u cesty. Z Konic pokračujte rovně směr Kraví hora, odkud je krásný výhled na Znojmo a odkud vás čeká závěrečný sjezd dolů k parkovišti. 

Tajný adrenalinový tip: Na Kraví hoře kousek před vysílačem odbočte doleva na úzkou lesní cestičku a užjte si parádní sjezd. 

MAPA VÝLETU

Autor: Roman Kopřiva

Chcete nám poslat váš tip na výlet a dostat za to nákčník ZDARMA? Pak čtěte ZDE.

Přihlášení

K poskytování kvalitnějších služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie. Více info ZDE