Z Chlumu u Třeboně do Gmundu na řízek

Přidáno: 10. 2. 2021 19:49:01 Počet shlédnutí: 193

10 Únor 2021

Nenáročný cyklovýlet krásnou přírodou s obědem u rakouských sousedů.

Z Chlumu u Třeboně do Gmundu na řízek
  • Start i cíl jsme měli v Chlumu u Třeboně, protože jsme tam byli ubytovaní, ale startovat se dá třeba z Třeboně nebo Suchdola nad Lužnicí.
  • Délka trasy cca 65 km.
  • Nastoupaných cca 450 m, 
  • Trasa vhodná pro jakýkoliv typ kola.

V Chlumu jsme za benzinkou Eurooil zabočili doprava na Purkrabský rybník a dál na Suchdol nad Lužnicí. Ze suchdola jsme po hlavní silnici pokračovali po hlavní silnici směrem na Německo. I když se jedná o hlavní silnici, tak zde není vůbec hustý provoz. Pokud jste otužilci nebo jedete v létě, tak se můžete zajet vykoupat do obrovské pískovny po pravé straně. Pískovnu objedete a dojedete po polních a lesních cestách krásnou přírodou do Českých Velenic.

Cyklovýlet Gmund

Ve Velenicích je sice dost příležitostí k občerstvení, ale my vždy přejedem až do krásného rakouského městečka Gmund, kde si vždy na náměstí zajdeme na oběd do restaurace Hopferl. Mají tam výborné polívky, řízky i pivo. Jídelníček v češtině je samozřejmostí. Pokud rádi saunujete, doporučujeme navštívit také místní termální lázně, kde je obrovský saunový svět se saunovými rituály každých 30 minut. 

Z Gmundu můžete pokračovat zpět stejnou cestou zpět směrem k pískovně a kousek za pískovnou odbočit doprava do lesa směr Spáleniště a nebo se tam můžete dostat přes malebné rakouské vesnice Steinbach a Alt-Nagelberg. 

Ze spáleniště pak krásnou lesní asfaltovou cestou pokračujete na Novou Huť a Chlum. 

V létě budete mít po cestě dost příležitostí ochutnat borůvky, ale dávejte pozor na hady. Pár jsme jich potkali. Nejradši tuto trasu jezdíme v Květnu a Červnu. 

Zde je plán trasy.

Chcete nám poslat váš tip na výlet a dostat za to nákčník ZDARMA? Pak čtěte ZDE.

 

Přihlášení

K poskytování kvalitnějších služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie. Více info ZDE