12" - 14" dětská kola

Dětská kola pro děti od 3 do 5 let

Hlavně bez postranních koleček. To je moje nejčastější rada. Pokud vaše dítě už jezdí na odrážedle s dostatečnou jistotou, to znamená že zvládne ujet cca 10 metrů se zvednutýma nožkama, umí zastavit na váš povel, snadno zatáčí a nastupuje/vystupuje, můžete začít přemýšlet o pořízení plnohodnotného kola. Balanční kolečka jsou však vždy krokem zpět. Když vaše dítě umí jezdit na něčem se dvěmi koly, nenechte ho teď zlenivět na něčem se čtyřmi. Teď přijde na řadu vaše trpělivost. A pokud vydržíte, vaše dítě se na novém kole naučí jezdit během týdne. Pokud ne, tak mu ještě na pár dní vraťte odrážedlo a pak to zkoušejte znovu. 

Stejně jako u odrážedel je i v této kategorii dobré vybírat kola s co nejnižším rámem. Můžete začít s 12" nebo 14" koly, ale pokud je vaše dítě dostatečně velké, je lepší koupit rovnou kolo s 16" koly. Třeba na Beany Zero 16 dosáhne dítě už od cca 90cm. 

Nejprodávanější

kids bicycle 12 1
3 990 Kč –37 %
Původně: 3 990 Kč  (–37 %)
2 490 Kč
1 položek celkem
kids bicycle 12 1
3 990 Kč –37 %
2 490 Kč

FabricBike KIDS je ideální dětské kolo, na kterém mohou děti poprvé šlapat do pedálů na bezpečném, pohodlném a snadno udržovatelném kole

1608

Další faktory při výběru:

  • Bezpečnost: Vždy dávejte pozor na bezpečnostní prvky, jako jsou brzdy, zvonek, světla a helma. Dětská helma by měla být při jízdě na odrážedle i na kole naprostou samozřejmostí. .

  • Velikost: Ujistěte se, že kolo je pro vaše dítě vhodné. Děti by měly být schopny sedět na sedle s nohama na zemi a zároveň dosáhnout na řídítka.

  • Kvalita: Investujte do kvalitního kola od renomovaného výrobce. Kvalitní kolo je bezpečnější a méně náchylné k poruchám. Při výběru porovnávejte porovnatelné. Například někteří výrobci udávají hmotnost kola bez příslušenství a bez pedálů a někteří třeba s pedály i blatníky. 

  • Zábava: Nakonec, zvolte kolo, které děti nadchne a bude jim dělat radost. Vyberte design nebo barvu, která jim bude připadat atraktivní.

Pamatujte, že jízda na kole je skvělou aktivitou pro děti, která posiluje fyzickou kondici, rozvíjí dovednosti a povzbuzuje zdravý životní styl. Správný výběr kola může tuto zkušenost udělat ještě zábavnější a bezpečnější.

×