Elektrická odrážedla od KTM a Husqarny

Nedávno jsme tu psali o karbonovém odrážedle od Specialized za 999,- Eur. Dnes tu máme elektrická "odrážedla", která jsou levnější.


V KTM a její dceřinné Husqarně si asi řekli, že spousta tatínků zbytečně dlouho čeká, než svým potomkům můžou koupit první benzínovou nebo elektrickou krosku, což se obvykle děje okolo 4. - 6. roku věku dítěte a že jim tak možná utíkají budoucí věrní zákazníci ke kolům místo motorkám ( i když oba výrobci samozřejmě prodávají také kvalitní kola), a tak se dali dohromady s americkým výrobcem Stacyc a představili tyto elektické odrážedla. 

A děti si tak můžou na kroutící moment, rovnováhu a lehčí terén a převýšení zvykat ještě dříve. Odrážedlo má stupoačky a zadní brzdu, což je zvyk dovezený právě od amerického výrobce Stacyc. 

Kromě barevného provedení není mezi odrážedly žádný rozdíl a budou se dodávat ve dvou velikostech

  • Menší má 12" kola a je určené pro děti do 34 kg s výškou v rozkroku zhruba 35-51cm. Váží 7,7 kg is s 18V/2ah baterkou, na kterou vydrží jezdit 30-60 minut. Výkon se dá nastavit ve třech stupních na 8, 11 a 14 km/h, s tím, že plynová rukojeť poskytujé kvalitní plynulé dávkování. Cena je zhruba 22 000,- Kč.
  • Větší má 16" kola a je určené pro děti do 34 kg s výškou v rozkroku zhruba 45-61cm. Váží 9 kg is s 18V/4ah baterkou, na kterou vydrží jezdit 40-60 minut. Výkon se dá nastavit ve třech stupních na 8, 12 a 21km/h, což už jsou velmi slušné parametry. Cena tohoto modelu bude někde kolem 25 000,- Kč.
×