Dětské 24" kolo CTM ZEPHYR JR - modrá
Detailní popis produktu
Lehký hliníkový rám, který děti nezpomaluje
Základ kola tvoří lehký hliníkový rám ALU 6061, díky kterému:
- se kolo snadno ovládá
- dítě se tolik neunaví
- lépe zvládá kopce
- je jízda živější a zábavnější
U juniorských kol dělá právě hmotnost obrovský rozdíl. Zephyr JR nepůsobí těžkopádně jako levná dětská MTB.
Odpružená vidlice pro pohodlí v terénu
Přední odpružená vidlice Suntour pomáhá tlumit vibrace a nerovnosti při jízdě:
- na šotolině
- lesních cestách
- rozbitých cyklostezkách
- lehkých trailech
Dítě má díky tomu větší kontrolu nad kolem a jízda je pohodlnější i při delších výletech.
Hydraulické kotoučové brzdy Shimano
Zephyr JR používá hydraulické kotoučové brzdy Shimano, které mají oproti klasickým V-brzdám velký rozdíl:
- lehčí chod páčky
- lepší dávkování brzdné síly
- jistější brzdění za mokra
- větší bezpečnost při jízdě z kopce
Pro děti je to obrovská výhoda hlavně v terénu nebo při svižnější jízdě.
Moderní pohon Shimano 1x
Jednopřevodníkový pohon Shimano je jednoduchý, přehledný a ideální pro juniorské MTB:
- snadné řazení
- méně starostí během jízdy
- intuitivní ovládání
- široký rozsah převodů
Děti se tak soustředí hlavně na jízdu a neřeší komplikované řazení vpředu.
Kolo pro aktivní děti
CTM Zephyr JR doporučujeme dětem, které:
- jezdí pravidelně
- chtějí sportovní horské kolo
- baví je terén a lesní cesty
- zvládají delší výlety
- chtějí lehké a rychlé MTB
Hlavní výbava CTM Zephyr JR
- lehký hliníkový rám ALU 6061
- odpružená vidlice Suntour
- hydraulické kotoučové brzdy Shimano
- moderní pohon Shimano 1x
- MTB pláště pro lepší stabilitu v terénu
- sportovní geometrie pro jistější ovládání
Proč máme Zephyr JR rádi?
Zephyr JR působí spíš jako zmenšené dospělé MTB než klasické dětské kolo. Má moderní geometrii, dobře fungující komponenty a hlavně nízkou hmotnost, která děti zbytečně neunaví.
Je to přesně typ kola, který:
- děti motivuje jezdit víc
- zvládne i náročnější terén
- nabídne jistotu a bezpečnost
- vydrží několik aktivních sezón
A přesně tak by mělo dobré juniorské horské kolo fungovat.
Doplňkové parametry
| Kategorie: | Kola |
|---|---|
| EAN: | 8585036078749 |
| Model: | ZEPHYR JR |
| Typ rámu: | ZEPHYR JR, AL 6061, 13" |
| Velikost rámu: | 13" |
| Velikost kol: | 24 |
| Vidlice: | Suntour XCT-JR-L DS 80mm 24" |
| Shifter: | Shimano Altus SL-M315/8 sp. |
| Derailleur: | Shimano ESSA RD-U2000 |
| Cassete: | Shimano CS-HG400/8, 11-45 |
| Crankset: | Wheeltop, 32T, 140mm |
| Brzdy: | TEKTRO HD / 6-bolt 160mm |
| Ráfky: | CTM GA18, 507X21, 32H |
| Pneumatiky: | WTB Ranger 24x2,25" |
| Hubs: | CTM alloy 32H |
| Pedály: | VPE 229 |
| Řetěz: | KMC Z8.3 |
| Stem: | CTM 7195 40/31,8 mm |
| Handlebars: | CTM N04M, 680/1,5" rise/31,8mm |
| Headset: | Neco H 156 |
| Saddle: | CTM junior |
| Seatpost: | CTM MPO 300/31,6 mm |
| Speeds: | 8 speed |
| Rok: | 2026 |
| Head Tube Angle: | 67 |
| Seat Tube Angle: | 73.5 |
| Horizontal Top Tube: | 520 |
| Seat Tube Length: | 303 |
| Chainstay Length: | 375 |
| Head Tube Length: | 100 |
| BBDrop: | 25 |
| Fork Length: | 470 |
| Fork Offset: | 42 |
| Reach: | 356 |
| Front Center: | 619.6 |
| Stack Height: | 536 |
| Barva: | modrá |
| Wheelbase: | 993 |
Diskuze
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.



