Nebojte se Lockdownu

Tak ode dneška nás všechny zasáhl tvrdý Lockdown. A já v různých cyklistických FB skupinách sleduju, jak se řeší, kde a jak budeme teď jezdit na kolech.


Strašně moc lidí se bojí, že nebudou moct vyjet dál, než jsou hranice katastru jejich obce.  Hlavně ti z těch malých obcí. A já se jim vůbec nedivím, když nás vláda straší desetitisícema policistů a vojáků na kontrolách, pokutama atd. 

Ale cestovat v rámci okresu můžete 

  • nakupovat
  • do práce
  • na úřad 
  • k lékaři
  • za účelem péče o blízkou osobu
  • na vlastní chatu nebo chalupu

Takže já odmítám na kole jezdit pouze po Znojmě, protože v 80% mých vyjížděk jezdím sám, nezastavuju u výdejních okének a pohybuju se v okruhu do 20km od Znojma a na cestách, kde je minimální koncentrace osob, které se pohybují jiným způsobem, než na kole a je tedy téměř vyloučené, abych se s někým potkal na bližší vzdálenost, než 2m a tudíž, že by mě mohl někdo nakazit. A pokud bych měl příznaky já, tak pravděpodobně na kolo nepolezu. 

Takže si dál budu udržovat kondici a posilovat imunitu na svých pravidelných vyjížďkách, a pokud mě zastaví nějaká kontrola, tak si buď jedu koupit chleba do vesnice, ve které ho mají lepší a nebo jedu na svůj mobilheim, který mám na Výrovické přehradě a kam můžete vyhrát týdenní pobyt

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení